Dantų implantai: implantų rūšys ir priežiūra

Kelių dantų implantai

Jeigu trūksta dviejų ir daugiau dantų, juos gali pakeisti implantais prilaikomi daliniai fiksuoti protezai (tiltai).

Kuo tiltai, fiksuoti ant implantų, pranašesni už tiltus ant natūralių dantų?

Visų pirma, tiltai, fiksuoti ant implantų, ne tik atrodys ir funkcionuos kaip tikri dantys, bet ir pakeis trūkstamus dantis be gretimų natūralių dantų pagalbos. Tuo tarpu įprastiniai tiltai ant natūralių dantų tvirtinami juos prieš tai nušlifavus (t.y. gražteliais sumažinus danties perimetrą).

Antra, implantai pakeičia netektų dantų šaknis integruodamiesi į kaulą. Tokiu būdu kaulas gauna apkrovą kaip ir esant natūraliems dantims ir yra išvengiama nepageidaujamo kaulo lygio žemėjimo. Jeigu dantų lanko defektas atstatomas tiltu, fiksuojamu ant gretimų natūralių dantų, defekto vietoje kaulas apkrovos negauna, dėl to tirpsta ir jo lygis žemėja.

Ilgainiui įprastinių tiltų srityse atsitraukia dantenos, dėl išsiplaunančio cemento atsiradusiose nišose susidaro sąlygos atraminių dantų ėduonies vystymuisi. Tai paskatina ir sudėtingesnis tilto srities išsivalymas, ir labiau progresuojanti periodonto patologija. Kadangi implantai pakeičia natūralius dantis, aplink juos nėra tokių ryškių nišų kaip įprastinių tiltų atveju ir asmeninė higiena yra lengvesnė. Dėl to, tinkamai prižiūrint implantus, ilgiau išlieka sveiki aplinkiniai audiniai ir estetiška šypsena.

Implantams prigijus, jie įsitvirtina kaule taip pat tvirtai kaip ir natūralūs dantys. Todėl atstatomas kramtymo efektyvumas ir komfortas. To nepavyktų pasiekti su paslankiais išimamais protezais, kuriais natūralų kramtymą imituojantis efektas nėra pasiekimas.

Kaip vyksta dantų implantacijos ir protezavimo procedūros?

Visų pirma titaniniai sriegio formos implantai yra „įsukami“ į žandikaulį defekto srityje. Po operacijos laukia 2-6 mėnesių gijimo laikotarpis, kurio metu vyksta implanto integracija į kaulą, t.y. implantas prigyja, apauga nauju kauliniu audiniu ir tampa neatsiejama žandikaulio dalimi (kaip ir natūralus dantis). Šiuo periodu implantas dažniausiai „pasislepia“ po dantenomis, kad būtų netrukdomas gijimo procesas. Nors išimtiniais atvejais, pavyzdžiui estetinėje zonoje, gijimo metu pritvirtinami laikini dirbtiniai dantys.

Implantui sėkmingai prigijus, jis yra atidengiamas ir prie jo prisukama gijimo galvutė. Tai yra implanto dalis, esanti virš dantenų ir formuojanti dantenų kontūrą apie naująjį implantą (Kai kurioms implantų sistemoms šis antrasis žingsnis netaikomas. Tokiu atveju implantai iš karto sriegiami prisukant gijimo galvutes. Jūsų periodontologas patars, kuri sistema jums tinkamiausia).

Po poros savaičių, sugijus dantenoms, prasideda protezavimo ant implanto darbai. Jūsų odontologas prie implanto prisuka atramą naujajam vainikėliui ir atlieka procedūras, reikalingas vainikėlio gamybai ir pritaikymui. Neilgai trukus buvusio defekto vietoje atsiranda natūraliai atrodantys dantys, o jūs galite drąsiai šypsotis, kramtyti ir kalbėti.

Vis dėlto kiekvienas atvejis yra skirtingas ir ypatingas, todėl pagal aplinkybes kai kurie iš šių žingsnių gali būti sujungti, praleisti ar papildyti. Jūsų odontologas su jumis nuspręs, kuris gydymo planas jums tinkamiausias.

Plačiau apie implantus...

Dantų implantavimas

Dantų implanto įsodinimas, sinuso dugno pakėlimo operacija, kaulinio audinio regeneracija.
  • Implantologo konsultacija 30€
  • Implantavimas 520-725€
  • Mini implantas 115-290€
  • Gyjimo galvutės įsukimas 60€
  • Viršutinio žandikaulio sinuso pakėlimas 700-860€
  • Viršutinio žandikaulio pakėlimas uždaru būdu 150€
  • Alveolinio kaulo rekontrukcija 290-580€
  • Nuosavo bloko įsodinimas 725€
  • Dirbtinio kaulo įvedimas 60-100€
©2015 Sveiki Dantys - Visos teisės saugomos.
X
Svarbi informacija dėl slapukų
Naudodamiesi šia svetaine, jūs sutinkate su slapukų naudojimu pagal mūsų Privatumo taisyklės .