Dantų implantai: implantų rūšys ir priežiūra

Viso dantų lanko implantai

Jeigu nėra visų žandikaulio dantų, juos atstatyti gali implantais prilaikomi fiksuoti dantų protezai (viso dantų lanko tiltinė konstrukcija) arba išimamas dantų protezas.

Kuo implantais prilaikomi viso dantų lanko fiksuoti ar išimami protezai pranašesni už tradicinius protezus?

Visų pirma, atstatant visą dantų lanką fiksuotu ar išimamu protezu ant implantų, pasiekiamas aukštas estetinis rezultatas, o kramtymo efektyvumas ir komfortas prilygsta kramtymui natūraliais dantimis. To niekada nepavyks pasiekti tradiciniais išimamais protezais (plokštelėmis), nes jos kramtymo metu remiasi į gleivinę, dažnai netgi krenta ar nutrina žaizdeles burnoje. Tai labai apriboja maisto pasirinkimą, nes plokštelėmis tiesiog neina sukramtyti kieto maisto. Jei protezas (tiek fiksuotas, tiek išimamas) remiasi į kaule įsuktus implantus, jis ne tik tvirtai laikosi, bet ir atkuria natūralų kramtymo efektyvumą ir komfortą, nes kramtymo krūvis yra perduodamas kaului, o ne dantenoms.

Antra, nesant dantų kaulas negauna kramtymo apkrovos ir labai sparčiai vyksta kaulo lygio žemėjimas. Implantai pakeičia netektų dantų šaknis integruodamiesi į kaulą. Tokiu būdu kaulas gauna apkrovą kaip ir esant natūraliems dantims ir yra išvengiama nepageidaujamo kaulo lygio žemėjimo.

Kaip vyksta dantų implantacijos ir protezavimo procedūros?

Visų pirma titaniniai sriegio formos implantai yra „įsukami“ į žandikaulį (išimamų protezų fiksacijai sukami miniimplantai). Po operacijos laukia 2-6 mėnesių gijimo laikotarpis, kurio metu vyksta implanto integracija į kaulą, t.y. implantas prigyja, apauga nauju kauliniu audiniu ir tampa neatsiejama žandikaulio dalimi (kaip ir natūralus dantis). Šiuo periodu implantas dažniausiai „pasislepia“ po dantenomis, kad būtų netrukdomas gijimo procesas. Nors išimtiniais atvejais, pavyzdžiui estetinėje zonoje, gijimo metu pritvirtinami laikini dirbtiniai dantys.

Implantui sėkmingai prigijus, jis yra atidengiamas ir prie jo prisukama gijimo galvutė. Tai yra implanto dalis, esanti virš dantenų ir formuojanti dantenų kontūrą apie naująjį implantą (kai kurioms implantų sistemoms šis antrasis žingsnis netaikomas. Tokiu atveju implantai iš karto sriegiami prisukant gijimo galvutes. Jūsų periodontologas patars, kuri sistema jums tinkamiausia).

Po poros savaičių, sugijus dantenoms, prasideda protezavimo ant implantų darbai. Jūsų odontologas prie implanto prisuka atramas vainikėliams ir atlieka procedūras, reikalingas vainikėlių gamybai ir pritaikymui. Jeigu protezuojama išimamu protezu ant implantų, priklausomai nuo to, kiek implantų įsriegta, yra naudojami įvairūs jų sujungimo mechanizmai ir išimamų protezų tvirtinimo elementai (įvairūs užraktai).

Neilgai trukus buvusio defekto vietoje atsiranda natūraliai atrodantys dantys, o jūs galite drąsiai šypsotis, kramtyti ir kalbėti.

Vis dėlto kiekvienas atvejis yra skirtingas ir ypatingas, todėl pagal aplinkybes kai kurie iš šių žingsnių gali būti sujungti, praleisti ar papildyti. Jūsų odontologas su jumis nuspręs, kuris gydymo planas jums tinkamiausias.

Plačiau apie implantus...

Dantų implantavimas

Dantų implanto įsodinimas, sinuso dugno pakėlimo operacija, kaulinio audinio regeneracija.
  • Implantologo konsultacija 30€
  • Implantavimas 520-725€
  • Mini implantas 115-290€
  • Gyjimo galvutės įsukimas 60€
  • Viršutinio žandikaulio sinuso pakėlimas 700-860€
  • Viršutinio žandikaulio pakėlimas uždaru būdu 150€
  • Alveolinio kaulo rekontrukcija 290-580€
  • Nuosavo bloko įsodinimas 725€
  • Dirbtinio kaulo įvedimas 60-100€
©2015 Sveiki Dantys - Visos teisės saugomos.
X
Svarbi informacija dėl slapukų
Naudodamiesi šia svetaine, jūs sutinkate su slapukų naudojimu pagal mūsų Privatumo taisyklės .