Breketai, dantų tiesinimas breketais

Nenuimami ortodontiniai aparatai – tai breketai ar stabiliai fiksuoti ant dantų kitų modifikacijų aparatai. Jų patys pacientai iš burnos ar nuo dantų nuimti savarankiškai negali.

  

Breketai - nenuimami ortodontiniai aparatai

 

Breketai (breketų sistema) - tai nenuimamas ortodontinis aparatas. Breketų sistemos sudėtinės dalys – žiedai, breketai, lankai, tvirtinami prie breketų metalinėmis ligatūromis, elastiniais žiedeliais ar specialiais užstumiamais, užšokančiais užraktais (neligatūriniai breketai). Papildomi elementai – spyruoklės, elastikai, kabliukai ir kiti priedai padeda atstatyti dantis į taisyklingą padėtį.

Ortodontinio gydymo breketų sistema tikslas – priklausomai nuo ortodontinės anomalijos  tipo, paciento amžiaus  ir kitų aplinkybių, pilna ar dalinė netaisyklingos dantų padėties, sąkandžio korekcija.

Būtina žinoti, kad po aktyvaus ortodontinio gydymo nenuimamais ar nuimamais aparatais periodo būtinas retencinis periodas – tuo gydymo etapu gautų dantų padėties ar sąkandžio būklės stabilizavimui. Kaip dažnai ir kiek ilgai, kokius – reteinerių tipus (nuimamus ar nenuimamus) retenciniu periodu naudoti kiekvienam pacientui nurodo gydytojas ortodontas, atsižvelgdamas į ortodontinės anomalijos tipą, paciento amžių, dantų, sąkandžio būklės stabilumą ar kitus individualius ir bendrus retencinio periodo kriterijus.

Svarbu nepamiršti, kad gerų ortodontinio gydymo rezultatų galima pasiekti tik abipusiai bendradarbiaujant pacientui ir gydytojui ortodontui.