Ortodontinis gydymas

Ortodontija – viena iš odontologijos sričių, kurios pagrindinis tikslas – sukurti estetiškai funkcionalų sąkandį. Gydytojai odontologai, dirbantys šioje srityje, vadinami gydytojais ortodontais. Ortodontinis gydymas gali būti atliekamas tik dėl estetinių priežasčių, koreguojant netaisyklingą dantų padėtį, o tuo pačiu pagerinant paciento šypseną, tačiau visapusiškas ortodontinis gydymas apima ir netaisyklingo sąkandžio korekciją. Netaisyklingas sukandimas yra daug dažniau nei manoma pasitaikanti problema. Anot atliktų studijų, net trečdaliui 12-mečių yra reikalingas ortodontinis gydymas.

Atliekamas suaugusiųjų ir vaikų ortodontinis gydymas, kurio trukmė varijuoja nuo dantų bei žandikaulių būsenos, paciento amžiaus, individualių savybių ir gydymo metodo. Paprastai augančių vaikų (~5-14metų amžiaus) ortodontinis gydymas apima kelis gydymo etapus: pirma, naudojami išimami ortodontiniai aparatai; antra, jeigu yra reikalinga, naudojama breketų sistema. Paprastai aktyvus ortodontinis gydymas breketais trunka nuo 1 iki 2,5 metų.

Netaisyklingo sąkandžio bei dantų padėties atsiradimo priežastys gali būti įvairios, bet dažniausiai pasitaikančios: įgytos – dantų ar veido srities traumos, žalingi įpročiai (tokie kaip piršto čiulpimas, liežuvio disfunkcija ir kt.); įgimtos – paveldimumas. Paprastai didžioji dauguma ortodontinių problemų nesukelia didesnių sveikatos sutrikimų, tačiau svarbu žinoti, kad jeigu netaisyklingas sukandimas nėra sutvarkomas iki paauglystės laikotarpio, tai gali paveikti ne tik dantų, bet ir viso veido išvaizdą, ko pasekoje gali kilti psichologinių ir emocinių problemų, tokių kaip sumažėjęs pasitikėjimas savimi, baimė ir depresija. Sunkūs netaisyklingo sukandimo atvejai gali apsunkinti dantų bei žandikaulio funkcijas, pvz.: gali būti sunku sukramtyti maistą, valyti dantis, be to  padidėja dantų traumų tikimybė.

Kreivai išdygusių dantų tiesinimas, sąkandžio korekcija, žandikaulio plėtimas ir kitos ortodontinės korekcijos atliekamos naudojant nuimamus ar nenuimamus ortodontinius aparatus, breketus.

Dantų plokštelės

Breketai


Ortodontinis gydymas

Ortodontinis gydymas yra taikomas netaisyklingai išdygusių dantų atstatymui į dantų lanką, netaisyklingo sąkandžio korekcijai bei veido ir žandikaulių sistemos sutrikimų gydymui ir profilaktikai. Ortodontinis gydymas sukuria gražią šypseną ir taisyklingą sąkandį, pagerina bendrą Jūsų sveikatą. Mūsų klinikoje ortodontinis gydymas taikomas naudojant metalinius breketus, beligaturius breketus, keramikinius breketus, safyrinius breketus, ortodontines ploksteles, funkcinius aparatus, retancinius aparatus.
  • Konsultacija 30€
  • Antspaudų nuėmimas (vienas žandikaulis) 15€
  • Ortodontinio gydymo plano sudarymas 50€
  • Ortodontinis gydymas kapomis Nuo 1500€
  • Pakartotinis apsilankymas su kapomis 20€
Klinikos kainininkas...