Dantų plokštelės, dantų tiesinimas plokštelėmis

Nuimami ortodontiniai aparatai – tai dantų plokštelės ir reteineriai, funkciniai aparatai, ortodontiniai treineriai, išorinio tempimo aparatai ar kiti panašaus tipo aparatai. Jie gali būti gaminami individualiai kiekvienam pacientui (pvz. plokštelės) arba standartiniai (pvz. ortodontiniai treineriai). Juos pacientas gali savarankiškai įdėti ir išimti iš burnos. Jų gamybai naudojamos specialios kietos ar minkštos plastmasės, metaliniai kabliukai, sraigtai ir kitos dalys.

Ortodontinio gydymo nuimamais aparatais tikslas - pilna ar dalinė netaisyklingos dantų padėties, sąkandžio korekcija. Priklausomai nuo ortodontinės anomalijos  tipo ir norimų gauti ortodontinio gydymo rezultatų, ortodontiniam gydymui gali būti naudojami  keli panašaus ar skirtingų tipo ortodontiniai aparatai.

Būtina žinoti, kad po aktyvaus ortodontinio gydymo nenuimamais ar nuimamais aparatais periodo būtinas retencinis periodas – tuo gydymo etapu gautų dantų padėties ar sąkandžio būklės stabilizavimui. Kaip dažnai ir kiek ilgai, kokius – reteinerių tipus (nuimamus ar nenuimamus) retenciniu periodu naudoti kiekvienam pacientui nurodo gydytojas ortodontas, atsižvelgdamas į ortodontinės anomalijos tipą, paciento amžių, dantų, sąkandžio būklės stabilumą ar kitus individualius ir bendrus retencinio periodo kriterijus.

Svarbu nepamiršti, kad gerų ortodontinio gydymo rezultatų galima pasiekti tik abipusiai bendradarbiaujant pacientui ir gydytojui ortodontui.