Akys – sielos veidrodis. O ką apie Jus pasako dantys?

Šiuolaikinėje visuomenėje labai svarbi žmogaus reprezentatyvi išvaizda. Tiek gatvėje, tiek mokykloje ar kitoje mokymosi įstaigoje ir, žinoma, darbe arba jo ieškant nuolat yra žiūrima į žmogaus išorinį grožį ir estetiką. Visiems gerai žinomas yra posakis, jog akys – sielos veidrodis. O ką apie žmogų pasako jo dantys?

Dantų spalva. Vienas iš įdomesnių aspektų kalbant apie dantis yra tai, jog net jų spalva pasako gana daug. Prieš skubant teisti žalingų įpročių turinčius asmenis, reikėtų prisiminti, jog kiekvieno žmogaus dantų spalva labai individuali. Tam įtakos turi net rasė, nes kuo tamsesnė oda, tuo šviesesni atrodo dantys. Žinoma, žalingi įpročiai taip pat keičia spalvą. Bantų spalva tamsėja nuo kavos, juodos arbatos, raudono vyno, tabako ir kitokių produktų. Tačiau išsigelbėjimas šioje situacijoje paprastas. Šiais laikais tai labai lengva pakoreguoti balinant dantis tiek namuose, tiek pas rimtus specialistus.

Dantų tiesumas. Žmogaus dantų tiesumą gali nulemti įvairūs genetiniai faktoriai arba išoriniai veiksniai. Dauguma pastebi, jog jei tėvų ir senelių dantys tiesūs – tai ir vaikai gali išvengti nemalonumų tiesinant dantis. Tiesa, visada yra išoriniai veiksniai, kurie ir genetiškai tiesius dantukus, gali „subjauroti“. Tai gali nulemti net tokie paprasti veiksniai kaip per ilgas kūdikio žindimas ar jo polinkis čiulpti nykštį. Patartina, pastebėjus tokį elgesį reikėtų jį keisti, o pavėlavus kreiptis į specialistus, kurie laiku pašalintų šiuos dantų iškraipymus.

Dantų sveikumas. Smaližius, nuolat kažką valgančius ar tiesiog retai valančius dantis atpažinti galima būtent iš šios savybės. Nuolat užkandžiaujant burnoje lieka maisto likučių, kurių neišvalius spartėja dantų gedimas. Dantims labai kenkia ir skirtingų temperatūrų saldumynai, kaip ledai ir karštas pyragas, nes dantims tenka susidurti su dviem priešingomis stichijomis iš karto. Taip pat daug žalos pridaro gazuoti ir saldinti gėrimai, nes jie kenkia emaliui, sudaro sąlygas atsirasti kariesui.

Taigi, jei Jums svarbu, jog apie jus būtų mąstoma teigiamai, pasirūpinkite savo dantimis. Jūs neprivalote būti holivudinės šypsenos savininkais, tačiau nepamirškite, jog Jūs galite būti pasirinktas ar atmestas būtent dėl savo dantų.


Pilnas kainininkas...
©2015 Sveiki Dantys - Visos teisės saugomos.
X
Svarbi informacija dėl slapukų
Naudodamiesi šia svetaine, jūs sutinkate su slapukų naudojimu pagal mūsų Privatumo taisyklės .