Straipsniai apie dantų gydymą

Burnos higiena. Faktai ir įdomybės

Teigiama, jog žmogus šypsodamasis naudoja vidutiniškai net 17 raumenų. O kai į darbą kimba tiek pagalbininkų, norisi, kad šypsena būtų to verta. Tuo pasirūpinti lengva, jei laikomasi tinkamos dantų ir visos burnos ertmės higienos.

Nors suaugęs žmogus turi tik 32 nuolatinius dantis, o toks mažytis gyvis kaip uodas net 47, tačiau jų priežiūra reikalauja atitinkamų pastangų ir žinoma įrankių. Žinoma, laiku nepasirūpinus dantimis, jiems pagalbą galima rasti pas odontologus. Tačiau kol dantys sveiki, jiems galima padėti.

Dantų ir liežuvio valymas šepetėliu. Manoma, jog pirmieji dantų šepetukai pradėti naudoti Kinijoje dar prieš 1500 metų. Tiesa, jie buvo pagaminti iš bambuko ir įvairiausių gyvūnų kailių. Belieka pasidžiaugti, jog šiais laikais šepetėliai ne tik, kad nėra iš gyvūnėlių, bet ir būna įvairiausių rūšių. Minkšti ar kietesni dantų šepetėliai, su trumpesniais ar ilgesniais šereliais, skirtais ne tik dantų, bet ir visos burnos higienai palaikyti. Šios procedūros naudingumą patvirtina net ir beždžionėlės (ilgauodegės makakos), kurios buvo užfiksuotos mokančios savo jauniklius valytis dantis. Arba stebino Ciūricho zoologijos sodo zebras, kuris valė dantis plėšriajam hipopotamui.

Tiesa, svarbu paminėti, kuo svarbus liežuvio valymas. Teigiama, jog ant liežuvio ar po liežuviu esančiomis baltomis apnašomis randama daugybė mikrobų. Įvairias rimtas ligas ar uždegimus gali sukelti būtent čia aptinkamos bakterijos. Taigi, liežuvį specialiu valikliu ar dantų šepetėliu su tam skirta nugarėle valyti tiesiog būtina.

Tarpdančių valymas siūlu arba šepėtėliu. Net ir valydami dantis labai gerais šepetėliais nesame garantuoti, ar visi maisto likučiai pašalinti iš tarpdančių. Tai padeda padaryti tarpdančių siūlai arba specialūs tarpdančių šepetėliai. Jie patartini vyresnio amžiaus žmonėms, nes vaikų iki 10 metų dantenos labai jautrios.

Burnos skalavimas. Išsivalius dantis, patartina burną praskalauti ir specialiu (gydomuoju) skysčiu. Tokį skystį galima nusipirkti arba tiesiog pasigaminti namuose. Jie labai naudingi po apnašų valymo arba jautrių dantenų gydymui, nes sumažina uždegimą ir ramina dantenas.

Becukrė kramtomoji guma. Po valgio, neturint galimybės išsivalyti dantis ar praskalauti burnos tam skirtais skysčiais, galima burnos higieną palaikyti becukre kramtomąja guma. Ji skatina seilių išsiskyrimą, kurios išvalo burnos ertmę. Tačiau svarbu pabrėžti tai, jog ji neatstoja dantų šepetėlio ir pastos, taigi ją kramtyti patartina tik tada, kai nėra laiko.

Lankymasis pas dantų gydytoją. Teigiama, jog bent du kartus per metus, net neturint jokių problemų dėl dantų, profilaktiškai reikia apsilankyti pas specialistą.

Taigi, jei norisi turėti sveikus dantis ir nebijoti šypsotis, reikia juos nuolatos prižiūrėti ir jais rūpintis. Ir tai taikoma ne tik vaikams, kurių dantų priežiūra turi pasirūpinti jų tėvai, bet ir suaugusiems, kuriems ne ką mažiau svarbi burnos higiena.


Pilnas kainininkas...
©2015 Sveiki Dantys - Visos teisės saugomos.
X
Svarbi informacija dėl slapukų
Naudodamiesi šia svetaine, jūs sutinkate su slapukų naudojimu pagal mūsų Privatumo taisyklės .