Straipsniai apie dantų gydymą

Ortodontas – kas jis ir kuo užsiima?

Medicinos ir kituose moksluose gausybė įvairiausių sąvokų. Vienos iš jų skirtos pabrėžti specialistų darbo specifiką, išskiriant jį iš kitų, o kitos naudojamos kaip sinonimai. Kaip jau buvo minėta, vien kalbant apie dantų ir burnos gydymą, esama nemažai tokių sąvokų. Visos jos bendrai aptartos ankščiau. Tačiau dėmesio verta ortodonto sąvoka, todėl galima ją aptarti plačiau.

Kas yra ortodontas? Teigiama, kad ortodontas – dantų ir žandikaulių anomalijų specialistas. Būtent šie specialistai gali pasirūpinti Jūsų žandikaulio bei dantų estetiškumu ir funkcionalumu.

Kuo užsiima ortodontai? Šie gydytojai teikia ortodontinį gydymą, kad pakoreguotų kreivus dantis ir netaisyklingą sąkandį. Kalbėti apie dantų kreivumą nėra taip tikslinga, nes tai gana aišku ir akivaizdu. Tačiau dauguma nežino, ką reiškia netaisyklingas sąkandis.

Kas yra netaisyklingas sąkandis? Šioje srityje, kaip bebūtų keista, dauguma mūsų turime patirties, tik galbūt to nesuvokiame. Teigiama, kad netaisyklingas sąkandis, dar vadinamas netaisyklingu sukandimu arba sąkandžio anomalija,  yra tiesiog nukrypimas nuo normų, taikomų taisyklingam sąkandžiui. Paprastai aiškinant, netaisyklingas sukandimas yra pripažįstamas tada, kai dantys susigrūdę, nekontaktuojantys maksimaliai ir panašiai. Sukandus dantis toks dalykas akivaizdus. O taip atsitinka dėl žandikaulio pasislinkimo atgal ir kitų priežasčių kaip genetika ar nuolatinis ko nors čiulpimas vaikystėje.

Kodėl ortodontai gydo tai? Teigiama, kad nesunkiais netaisyklingumo atvejais tai daroma dėl estetinio vaizdo. Nekartą minėta galimybė drąsiai šypsotis ir nekompleksuoti dėl savo išvaizdos yra viena iš priežasčių. Sunkiais atvejais gelbėjamos žmogaus mitybos galimybės, padedama jam atgauti galimybę sklandžiai kramtyti bet kokį maistą. Netaisyklingo sukandimo atveju būna sunku net valytis dantis, kas gali nulemti jų ligas ir praradimą.

Taigi, ortodontai, kaip odontologai ir kiti specialistai, yra Jūsų dantims pagalbą teikiantys specialistai. Nebijokite kreiptis į juos, nes būtent tai ir yra jų pašaukimas – Jūsų dantų ir sąkandžio grožis ir sveikata.


Ortodontinis gydymas

Ortodontinis gydymas yra taikomas netaisyklingai išdygusių dantų atstatymui į dantų lanką, netaisyklingo sąkandžio korekcijai bei veido ir žandikaulių sistemos sutrikimų gydymui ir profilaktikai. Ortodontinis gydymas sukuria gražią šypseną ir taisyklingą sąkandį, pagerina bendrą Jūsų sveikatą. Mūsų klinikoje ortodontinis gydymas taikomas naudojant metalinius breketus, beligaturius breketus, keramikinius breketus, safyrinius breketus, ortodontines ploksteles, funkcinius aparatus, retancinius aparatus.
  • Konsultacija 30€
  • Antspaudų nuėmimas (vienas žandikaulis) 15€
  • Ortodontinio gydymo plano sudarymas 50€
  • Ortodontinis gydymas kapomis Nuo 1500€
  • Pakartotinis apsilankymas su kapomis 20€
Pilnas kainininkas...
©2015 Sveiki Dantys - Visos teisės saugomos.
X
Svarbi informacija dėl slapukų
Naudodamiesi šia svetaine, jūs sutinkate su slapukų naudojimu pagal mūsų Privatumo taisyklės .