Dantų tiesinimas ir balinimas - tikra gražios šypsenos istorija

Dažnai net nesusimąstome, ką mums ar mūsų aplinkiniams reiškia galimybė drąsiai šypsotis. Bet kai patiri savotišką pergalę įgyjant ją, suvoki, jog tai verta daug daugiau. Taigi, štai Jums tikra istorija, kaip pasikeičia žmogaus gyvenimas, kai nesigėdijant savo dantų galima šypsotis. Ir kaip svarbu yra dar būnant labai jaunam žinoti apie įvairias dantų tiesinimo galimybes.

Viskas prasidėjo, kai mergina pradėjo prašyti tėvų su ja nuvykti pas specialistus, nes jai nepatinka jos dantys. Žinoma, buvo galima tai palaikyti paauglišku protestu prieš savo išvaizdą, bet specialistai patvirtino, jog dantims tikrai reikia „pagalbos“. Yra žinoma, jog lengviausia ištaisyti įgimtas sukandimo problemas ar kreivus dantis vaikams nuo 8 iki 13 metų. Todėl šiuo atveju, kreiptasi buvo kiek per vėlai, nes ne tik buvo išdygę nuolatiniai dantys, bet ir susiformavusi žandikaulio struktūra. Tačiau problemos nebuvo sudėtingos, taigi buvo pasirinktas gydymas ortodontine plokštele, kuri taikoma įvairiame amžiuje. Nors dažnai jas pakeičia breketai dėl paciento amžiaus, kuriame net nedidelius defektus gana sunku ištaisyti kitaip.

Tačiau šiuo atveju plokštelė tiko labiau. Ji ne tik nėra taip akivaizdžiai matoma, kaip breketai, bet ir  yra išimama, todėl  lengviau palaikyti gerą burnos higieną. Žinoma, tai reikalauja daugiau paties paciento kantrybės, nes jis gali tiesiog ją išsiimti, kai jam nepatogu ar plokštelė kelia skausmą. Bet, kai pats pacientas nori gražių dantų, jis tiesiog siekia savo norų išsipildymo.

Nuolat nešiojamos išimamos ortodontinės plokštelės pagalba per keletą metų problema buvo išspręsta. O pacientė nuolat visiems primena, kad svarbiausia nedelsti ir laiku kreiptis į odontologą-ortodontą. Tačiau tuo istorija nesibaigė.

Artėjant išleistuvėms norima ne tik būti pačiai gražiausiai, bet ir šypsotis plačiausia bei, žinoma, balčiausia šypsena. Taigi, teko pereiti prie dantų balinimo. Tam iš pradžių buvo pasitelktos įvairios dantų pastos su balinimui skirtais komponentais. Dėl balinimo taip pat kreiptasi į specialistus, nes visi žinome, jog tai kiek rizikinga. Esama žmonių, kuriems dantis balinti tiesiog nepatartina (nėščioms, turintiems jautrius dantis, sergantiems dantenų ar burnos ertmės ligomis). Ir esama tokių, kuriems to daryti iš viso negalima. Sakoma, jog grožis reikalauja aukų, tačiau derėtų prisiminti, jog dantų balinimas turi ir neigiamų pasekmių, kaip dantų jautrumas, dantenų sudirgimas ir panašiai. Taip pat jis nėra ilgalaikis, todėl procedūras tenka kartoti. Tačiau esant tokiai progai kaip išleistuvės ar kitoms, bei leidus odontologui-ortodontui, galima save apdovanoti gražia bei balta šypsena.

Taigi, mes esame verti visko, kas geriausia. Bet kai kuriuos dalykus turime pasiekti patys, kad suprastume jų tikrąją vertę. Gimusiems su dailiomis šypsenomis belieka pasidžiaugti. O tiems, kurie negavo tokios dovanos, reikia tiesiog nepasiduoti ir nepamiršti, jog tokią dovaną įteikti sau gali jie patys.


Pilnas kainininkas...
©2015 Sveiki Dantys - Visos teisės saugomos.
X
Svarbi informacija dėl slapukų
Naudodamiesi šia svetaine, jūs sutinkate su slapukų naudojimu pagal mūsų Privatumo taisyklės .